Güvenlik Filesi

  • 0

Güvenlik Filesi

İş Güvenlik Filesi

İş güvenlik filesi hemen hemen her alanda daha güvenli ve daha yüksek performanslı bir iş kabiliyeti gösterebilmek açısından son derece elzem olan bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bu duruma gösterilen önem geçtiğimiz yıllara oranla, üzerinde titizlikle durulan bir konu haline gelmiştir. Kullanılan yerlerde pek çok yaşamı güvence altına alarak çalışmanın bilincini sorumluluk altına almaktayız.

İş Güvenlik Filesi Nedir? Ne İşe Yarar?

İş güvenlik filesi inşaat gibi pek çok alanda dış cephelerden ya da yüksekten aşağıya düşme ihtimali göz önünde bulundurularak tutmaya dayalı bir biçimde üretilir. İnşaatlardan kalıp tahtalarının, demir parçalarının ya da diğer bir malzemenin aşağıya düşmesini binanın dışına entegre edilen ağlar sayesinde engel olur. Kısacası ihtimaller dahilinde ölümcül yaralanmaların önüne geçmek amacı ile üretilmiş bir emniyet ağı sistemidir.

Nasıl Uygulanır?

Belirli bir kalınlıkta ve uzunlukta olan profil borulardan yardım alınarak, iş güvenlik filesi bir alt kısmında olacak bir biçimde çelik katlara monte edilir. Herhangi bir kaza ihtimaline karşın tüm tedbirler alınır. Ve sistem daha dayanıklı bir hale getirilir.

 


  • 0

İskele Koruma Filesi

Her geçen gün sayıları hızla artan inşaat alanları hem çevrede yaşayan insanlara hem de yoldan geçen vatandaşlara tehdit olarak ortaya çıkar. Bu tehditlerin ortadan kaldırılması amacıyla firmamızın üretmiş olduğu iskele koruma filesi temin edilerek gerekli olan güvenlik önlemleri alınabilir. Satışı yapılan bu ürün ile birlikte meydana gelebilecek üzücü kazaların önüne rahatlıkla geçilebilir. Özellikle ürün kalitesi ile birlikte inşaat alanında istenmeyen olayların yaşanmasına engel olunabilir.

Kurumsal Bir Firmanın Güvenlik Yöntemleri
İş kazası yada iş kazasına bağlı olmak üzere her yıl onlarca insan yaralanmakta veya ölüm ile sonuçlanan kazanlara uğrayabildiği tespit edilmiştir. Bu gibi sorunların genelde inşaattan düşme yada inşaat alanından kopan parçaların insanların yada işçilerin vücutlarına isabet etmesi neticesinde kaynaklandığı incelenen olaylardan tespit edilmiştir. Bu istenmeyen olayların yaşanmaması için firmamız iskele koruma filesi satışı yapmaya başlamıştır. Söz konusu inşaat fileleri inşaat alanının etrafında bir koruma kalkanı oluşturarak meydana gelebilecek her türlü kazadan yayaları korur. Bununla birlikte inşaat alanında çalışan işçilerinde başlarına herhangi bir malzeme düşmemesi için inşaat filesi muazzam bir görev üstlenir.

İnşaat Filesi Genel Özellikleri
Firmamızda satışı yapılan inşaat fileleri tamamen polipropilenden üretilerek satışa sunulmuştur. Bununla birlikte file güneş karşısında herhangi bir bozulmaya uğramayarak uzun süre boyunca üstlendiği görevi devam ettirir. Güneş yada yağmur kesinlikle fileye zarar vermez. En önemli avantajlarından birisi ise inşaat alanında oluşan kötü görüntüyü kamufle ederek dış ortamdan hoş bir görüntüye sebebiyet vermesidir. Firmamız ürün kalitesi ile birlikte çevre kalitesine de son derece önem verir.

iskele koruma filesi


  • 4

İnşaat Güvenlik Ağı

Güvenlik hizmetleri alanında faaliyetlerini sürdüren firmamız inşaat güvenliği alanında sunmuş olduğu imkanlar ile gelen talepleri karşılamaya devam ediyor. İnşaat güvenliği başta inşaat işçileri olmak üzere her türlü canlının yaşamını garanti altına almak için başvurulan yöntemlerden birisidir. Özellikle bunlar içerisinde yer alan inşaat güvenlik ağı işçilerin hayatlarını korumaya alan bir tedbir olarak başvurulan en önemli güvenlik uygulamasıdır.

Güvenlik Ağının Avantajları
Genelde yüksek noktalara varan inşaatlarda kayma ya da düşmeye bağlı olarak işçiler yaşamlarını kaybedebilir. Bu üzücü olayların meydana gelmesi noktasında alınan tedbirler hayati olarak önem taşır. Alınan tedbirlerin yüksek olması inşaat işçilerin hayatlarını daha fazla önemsenmesi ile ortaya çıkar. Güvenlik ağı ise işçilerin düşmeleri durumunda onları koruyan ve zemine çakılmalarını önleyen bir sistemdir.

Uygulanan Noktalar
İnşaat alanlarında firmamız tarafından satışı yapılan ve üst kalite ürünler olarak bilinen inşaat güvenlik ağı yerleştirilir. Genelde inşaat alanlarında yer alan kör noktalar başta olmak üzere merdiven boşlukları, asansör boşlukları, cephesel riskler, galeri boşlukları, yatay ve dikey yaşam hattı başta olmak üzere çeşitli noktalarda bu inşaat güvenlik ağı kullanılır. Tercih edilen noktalarda alınan tedbirler sayesinde hem işçiler hem de diğer canlılar için gerekli olan tedbirler firmamız vasıtası ile alınır.
Kurumsal Hizmet
Alanında kaliteli hizmet sunan firmamız her zaman iş ve işçinin güvenliği için gerekli olan her türlü malzemeyi temin etmesi ile ön plana çıkar.

 

güvenlik filesi ve ağı

güvenlik filesi

güvenlik ağı