İskele Koruma Filesi

  • 0

İskele Koruma Filesi

Bir inşaat için en önemli olaylardan biri iş yerinin güvenliği ve çalışan personelin can güvenliğidir. İnşaatlar için üretilen iskele koruma filesi Yapı Denetimin ve İş yeri Güvenliği yasa gereği Belediye mevzuatında olan iskele koruma filesi zorunlu bir üründür.

İskele Koruma Filesi Özellikleri Nasıl Olmalıdır

İnşaatlarda dış yapı mantolama, boyama, ısı yalıtım gibi çalışmalarda binanın dışına kurulan iskele koruma filesi iskeleden inşaat alanına düşebilecek taş, curuf, moloz gibi malzemenin düşmesini önleyerek hem çalışan personeli hem da çevrede bulunan insanları olabilecek tehlikelerden korur. Delikli olduğu içinde içerde çalışan personelin hava almasını ve rahat çalışmasını sağlar.

İskele Koruma Filesinin Faydaları

İskele çevresinin tamamını sararak çevreyi ve inşaat alanını güven altına alır, Temiz bir görüntü oluşturacağı için görüntü kirliliğini önler, Rüzgarın verebileceği zararı hafifletir, Hava sirkülasyonu sağlar ve en önemlisi olabilecek tehlikeyi asgariye düşürür. İskele koruma filesi tercihi daha çok can güvenliği ile ilgili olduğu için sağlam malzemelerden yapılmış olması, sertifikalı ve TSE belgeli olması tercihlerde doğru seçim olacaktır.

Adres: Ahmet Yesevi Mah. Yesevi Cd. No 74/1 Pendik/İstanbul
Gsm : 05372909356
Tel: 05327097152 & 02163930202
E-Posta: guvenlikagi1@gmail.com


  • 0

İskele Koruma Filesi

Her geçen gün sayıları hızla artan inşaat alanları hem çevrede yaşayan insanlara hem de yoldan geçen vatandaşlara tehdit olarak ortaya çıkar. Bu tehditlerin ortadan kaldırılması amacıyla firmamızın üretmiş olduğu iskele koruma filesi temin edilerek gerekli olan güvenlik önlemleri alınabilir. Satışı yapılan bu ürün ile birlikte meydana gelebilecek üzücü kazaların önüne rahatlıkla geçilebilir. Özellikle ürün kalitesi ile birlikte inşaat alanında istenmeyen olayların yaşanmasına engel olunabilir.

Kurumsal Bir Firmanın Güvenlik Yöntemleri
İş kazası yada iş kazasına bağlı olmak üzere her yıl onlarca insan yaralanmakta veya ölüm ile sonuçlanan kazanlara uğrayabildiği tespit edilmiştir. Bu gibi sorunların genelde inşaattan düşme yada inşaat alanından kopan parçaların insanların yada işçilerin vücutlarına isabet etmesi neticesinde kaynaklandığı incelenen olaylardan tespit edilmiştir. Bu istenmeyen olayların yaşanmaması için firmamız iskele koruma filesi satışı yapmaya başlamıştır. Söz konusu inşaat fileleri inşaat alanının etrafında bir koruma kalkanı oluşturarak meydana gelebilecek her türlü kazadan yayaları korur. Bununla birlikte inşaat alanında çalışan işçilerinde başlarına herhangi bir malzeme düşmemesi için inşaat filesi muazzam bir görev üstlenir.

İnşaat Filesi Genel Özellikleri
Firmamızda satışı yapılan inşaat fileleri tamamen polipropilenden üretilerek satışa sunulmuştur. Bununla birlikte file güneş karşısında herhangi bir bozulmaya uğramayarak uzun süre boyunca üstlendiği görevi devam ettirir. Güneş yada yağmur kesinlikle fileye zarar vermez. En önemli avantajlarından birisi ise inşaat alanında oluşan kötü görüntüyü kamufle ederek dış ortamdan hoş bir görüntüye sebebiyet vermesidir. Firmamız ürün kalitesi ile birlikte çevre kalitesine de son derece önem verir.

iskele koruma filesi