İnşaat Güvenliği

  • 0

İnşaat Güvenliği

İnsanların yaşam alanlarında, yerleşim yerleri merkezlerinde ya da dışarısında satıları hızla artan inşaat noktaları büyük sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. İnşaat alanında yer alan inşaat malzemeleri bulunduğu ortamda bulunan insanlara ve hayvanlara karşı zarar verebilme kapasitesinden dolayı her türlü önlem en ince ayrıntısına kadar alınması gerekir. Bu kapsamda firmamız olumsuz durumların, olumsuz görüntülerin ve kazaların meydana gelmemesi için gerekli olan her türlü tedbiri almaya devam ediyor.

Alınan Tedbirler Kapsamında Değerlendirme
Firmamızın almış olduğu tedbirler ile üst düzey inşaat güvenliği sağlanabilir. Başta işçilerin güvenliği olmak üzere çevrede yaşayan insan ya da hayvanların güvenliğini güvenlik ekipmanları ile sağlamak mümkün hale gelmiştir. Bu kapsamda işçilerin güvenliğini güvenlik halatları ve güvenlik filesi ile sağlamak başlıca alınan tedbirdir. İşçilerin yüksek ya da çukur alanlarda çalışması sırasında herhangi bir şekilde kayması sonrasında düşmesini engelleyen bu güvenlik halatı ve filesi işçilerin hayat garantisi olarak görülür.

Çevresel Güvenlik Tedbirleri
İnşaat alanlarının yerleşim yerlerinin içerisinde olması durumunda istenmeyen kazalar meydana gelebilir. Her yıl belli bir sayıda insan inşaat alanlarından düşen parçalar yüzünden hayatlarını kaybettikleri firmamız tarafından tespit edilmiştir. Bu tespit sonrasında inşaat alanından herhangi bir şekilde parçaların düşmesi durumunda bunu engellemek için inşaat filesi ile gerekli olan tedbirler alınabilir. İnşaat çevresine çekilen bu inşaat filesi düşecek ya da kayacak her türlü inşaat malzemesini belirli bir noktada tutarak güvenliği sağlar.

İnşaat güvenliği


Müşteri Yorumları